fbpx
KÜSI PAKKUMIST
KYSY TARJOUSTA
Спросите о предложении

Kuidas talvisel ajal kontoris puhtust hoida?

Puhta ja tervisliku keskkonna säilitamine talvisel ajal on tihtipeale keerukas. Õuest jalatsitega sisse toodav lumi ja lörts muudavad põrandad mustaks, külmal ajal piisknakkusel levivad viirused aga panevad ohtu töötajate tervise. Õiged koristusvõtted ja regulaarne ning hoolas puhastus aitavad aga tagada nii tervisliku töökeskkonna kui puhtad põrandad.

Kui soovite, et teie kontor oleks talvel puhas ja töötajad terved, järgige neid nõuandeid oma kontori ettevalmistamiseks külmemateks kuudeks.

Desinfitseerige ühiskasutuses ruumid

Külmemate temperatuuridega kaasneb suurem risk haigestuda. Mitmete suurte uuringute andmed on tõendanud, et talvine jahe temperatuur nõrgendab immuunsussüsteemi ning suurendab nakatumis- ja haigusriski. Gripi ja muude haiguste levimise tõkestamiseks on teie kontoris suur roll ühiskasutuses olevate ruumide puhtusel. See on hea viis hoida oma töötajad tervena.

Hoidke silm peal jagatavate esemete puhtusel

Jagatud esemete, näiteks lauatelefonilt, klaviatuuridelt, köögi tasapindadelt jt hoolas ja regulaarne puhastamine on hea algus pisikute leviku tõkestamiseks. Kui teie ettevõttes on palgatud koristusteenus väljast poolt, on kindlasti hea mõte talvisel perioodil kavandada lisapuhastusi. Sedasi saate kindlad olla, et olete omalt poolt teinud maksimumi hoidmaks puhtust ja töötajate tervist.

Vaipade sügavpuhastus

Uste esised porivaibad ning ruumides kasutusel olevad põrandavaibad on talvisel lörtsiperioodil veelgi suurema koormuse all. See aga omakorda loob hea pinnase igasugu bakterite ja mustuse laiali kandmiseks. Kuid mitte ainult ei ole nad ohu allikaks, vaid nad näevad harval puhastusel räämas ja inetud välja.

Seetõttu kaaluge kindlasti, et talvisel perioodil vahetataks teie porivaipe sagedamine. Need saavad just selle esimese koormuse ja aitavad suuresti kaasa sellele, et kogu ülejäänud kontor puhtam välja näeks. Meie soovitus on, et porimatid võiksid olla vähemalt 3-5 sammu pikkused. Sedasi on suurem tõenäosus, et üleliigne mustus ja pori just selle vaiba sisse jääks.

Kuid ka teiste vaipade sügavpuhastamine vähemalt kord aastas, ja eelistatult rohkemgi, võiks aidata teie kontoris olevate vaipade värske ilme säilitamist. Mikroobide ja pisikute leviku vähendamiseks oleks aga ideaalne kui saaksite neid vaipu lausa igapäevaselt tolmuimejaga puhastada.

Hoolikas vaipade puhastamine

Hoolikas vaipade puhastamine

Hoidke oma ventilatsioonisüsteemid puhtana

Tolm ja bakterid jäävad eriti hästi just talvel ventilatsioonisüsteemidesse ja õhukanalitesse lõksu. Üks põhjus on just selles, et talvisel ajal viibime rohkem siseruumides. Seetõtt aga  hingame sisse rohkem tolmu, hallitust ja baktereid, mis jäävad õhusüsteemidesse kinni ja mis edastatakse „värske“ õhuna kontorisse. Seega pole imestada, et allergiad ja haigused sagenevad just sellel perioodil kontoris hõljuva lisatolmu ja bakterite pärast.

Kahjuks paljud ettevõtted aga selle peale iseenesest ei tule. Küll aga teavad seda professionaalsed puhastusfirmad, kes kindlasti saavad anda ka nõu, kuidas kontoris olev õhk puhtamana hoida ja mustast õhust tulenevaid haiguseid ja allergiaid vähendada.

Aknad puhtaks!

Tihtipeale puhastatakse aknaid kevadel, et suvepäikesel paremini sisse lasta tulla. Küll aga võiksite teie oma kontori aknad puhastada lasta ka enne talve. Talvisel perioodil on niigi vähem valgust ja seetõttu ei tasuks seda veelgi vähendada räämas akendega. Rohkem valgust mõjub kindlasti paremini ka teie töötajate emotsionaalsele poolele, mistõttu on kontoris rõõmsamad ja tervemad inimesed.

 

Talvine lumi ja lörts toovad kaasa sagedasemad haigestumised ja räämas põrandad. Seetõttu on oluline tagada, et teete oma kontoris vajadusel ka täiendavaid puhastustoiminguid. Hoidke oma kontor puhas ja tervislik ja võite õige pea näha, et teie töötajad ja nende tervis tänavad teid puhta kontoripinna eest.

 

Tutvu Kendra era- ja äriklientide suurpuhastuse pakkumisega siin!

2019-12-06T15:34:55+00:00